SOUTĚŽE 2011

BOJANOVICKÉ POSVÍCENÍ

8.10.2011 - Bojanovice

Dne 8. října jsme se zúčastnili na hřišti v Bojanovicích soutěže "Bojanovické posvícení ". Od 11:00 hodin začala netradiční soutěž požárního útoku. Veškerý materiál se musel naložit na připravený vůz, tím projet připravenou dráhu mezi kužely, přenést hromádku polen, dojet k startovací čáře, rozbalit materiál, provést netradiční požární útok. Tímto jsme si vybojovali 4. místo, velký posvícenský koláč a láhev Fernetu. Večer jsme poseděli s kapelou ,,Plum jam band,,. Počasí nám moc nepřálo, ale i přesto to byl pěkný den. :-)

OSLAVY 105. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU - SDH MALÁ HRAŠTICE

25.6.2011 - Malá Hraštice

V sobotu 25.6. jsme vyrazili na odpolední soutěž ,,Oslavy 105. Výročí založení sboru SDH Malá Hraštice". Vzhledem k tomu, že jsme tam byli docela brzy, tak jsme si dali nějaké to pivečko v domnění, že z nás spadne nervozita. Při nástupu jsme se dozvěděli, že poběží nejprve domácí děti, ženy a muži, pak nastoupí ostatní sbory. Mi jsme nastoupili v počtu pouze 6 členů. Požární útok se běžel s rozhazování hadic a sání vody. I přestože nás bylo málo, vybojovali jsme krásné 5. místo s časem 37,81. Ale teď to hlavní, domů jsme si odvezli svůj první pohár do sbírky, krásný diplom a pěkné masíčko. Na hřišti se nám velice líbilo, byla tam dobrá nálada, pěkná hudba, dost pití i jídla.

1. ROČNÍK MEMORIÁLU VÁCLAVA KOBÍKA

11.6.2011 - Krámy

Dne 11. června jsme se zúčastnili 1. Ročníku memoriálu Václava Kobíka v Krámech. Sraz byl před hasičskou zbrojnicí v 9:30H. Vyjelo se do vesnice jménem Krámy, kde se konala soutěž. Soutěž probíhala v tom, že členové družstva si připravili potřebné věci na základně, vylosovali si pořadí, kdo kam půjde. Dva šli na vor a museli přejet přes rybník, dva na trakař a zbytek čekal u startovací čáry. Když bylo rozhodnuto, dva členové přejeli přes rybník na voru, předali štafetu dvou co měli obsloužit trakař a dojet k zbylému družstvu. Až bylo družstvo pohromadě provedli požární útok. Stroj musel být nastartován klikou, voda nasátá z rybníka, hadice rozhozeny, nastříkat do terče a shodit plechovky. Tím byla soutěž ukončena. Na tuto soutěž jsme měli dva pokusy. Oba pokusy si nám moc nezdařili. Nakonec jsme obsadili 9. místo. Závody to byly pěkné a celý den nás doprovázelo sluníčko. Domů jsme si přivezli diplom, džus a pivko :-)

OSLAVY 110. LET  OD VZNIKU SDH MALÁ LEČICE

28.5.2011 - Malá Lečice

Dne 28. května jsme se zúčastnili Výročí založení 110. let SDH Malá Lečice. Sraz byl ve 12:00h. před hasičskou zbrojnicí. Začátek soutěže byl naplánovaný na 13:30h. Soutěž se konala u ,,splavu říčky Kocáby,,. Po příjezdu jsme zaregistrovali náš 5-ti členný tým. Jelikož se jednalo o soutěž v rámci zábavy, tento počet byl dostatečný.

Soutěž spočívala v tom, že:

- celé družstvo nastoupí na určené místo ,,u splavu říčky Kocáby,,, velitel vylosuje pro všechny z týmu otázky, předloží organizátorovi, otázky jsou kladeny všem nastoupeným, ten kdo otázku zodpoví správně nemusí absolvovat přechod 12 m klády přes vodu, družstvo se pak přemístí a to buď po suchu nebo po kládě na ostrůvek, když je celé družstvo na ostrůvku je do vody vypuštěno 10 ,,kontaminovaných,, kachen, družstvo musí obtočit mezi dvěma kolíky hadicí C, která vytvoří tzv. nornou stěnu, pochytat všech deset kachen ve vodě a následně je dát do připraveného kyblíku, až teprve když je kyblík plný, pokládá se na pařez a soutěž tím končí

Šli jsme tedy do toho, nastoupili jsme na určené místo a vytáhli otázky. Bylo zodpovězeno z pěti otázek, tři správně, takže pro naše dva členy následovala chůze přes kládu, zbylé družstvo se pak přemístilo na ostrůvek po suchu a drželi palce, aby se ti dva nevykoupali. Teplo moc nebylo, voda studená. :-) Nikdo nevěřil, že to dají. Nespadl ani jeden a tím byli oba v suchu. Dva omotali hadici C kolem kolíků. Dva se vrhli do vody a začali házet kachny, ostatní je dávali do kyblíku. Až byl kyblík plný, rychle se odnesl na pařez a tím soutěž pro nás skončila. :-)

Vybojovali jsme krásné 5. místo. Zakončení celého pěkného dne bylo dobrým pitím a jídlem. K tanci a poslechu hrála kapela ,,Kudrnáči,,. Den se nám velice líbil a návrat domů byl v nočních hodinách. :-)

1. KOLO SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM SPORTU NA OKRESE PRAHA - ZÁPAD

14.5.2011 - Slapy

V sobotu 14. května jsme se sešli 8:00 hod. před naší hasičskou zbrojnicí, abychom vyjeli na naší první letošní soutěž. Zúčastnili jsme se 1. kola soutěže v požárním sportu na okrese Praha - západ, který se konal na fotbalovém hřišti ve Slapech nad Vltavou. Začátek soutěže byl plánovaný na 9:00 hod. ranní. Po příjezdu na hřiště jsme se zaregistrovali v počtu 6 mužů a vyčkali na nástup. Soutěže se zúčastnilo 9 družstev mužů a 3 družstev žen. Naše vylosované číslo, bylo č. 8. Příprava na soutěž mohla začít. Provedli jsme pořadovou přípravu, v které jsme uspěli bez chyby.  Požární útok se nám velice vydařil a mi dosáhli výborného výsledku a umístili jsme se na krásném 3. místě s možností postupem do 2. kola. Po vyhlášení výsledků jsme si pochutnali na grilované klobáse a vychlazeném lahvovém pivu. :-)

CVIČENÍ 9. OKRSKU - DÁLKOVÁ DOPRAVA VODY

16.4.2011 - Bojanovice

V 8:00 hodin ráno byl vyhlášen poplach pomocí SMS zprávy s místem zásahu. Úkolem bylo dopravit vodu od bojanovického rybníka nahoru do kopce, po silnici do lesa. Voda byla rozstřikována do lesa. Tohoto cvičení se zúčastnili sbory: SDH Bratřínov, SDH Sloup, SDH Hvozdnice, SDH Davle.